თემურ მდინარაძე თემურ მდინარაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 08-06-1946

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 09-06-1994)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: მამულის აღორძინების კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

(14-11-1990 - 04-11-1992)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „მრგვალი მაგიდა - თავისუფალი საქართველო“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ოდესის მ. ლომონოსოვის სახ. კვების მრეწველობის ინსტიტუტი
  • სპეციალობა

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის უფროსი მეცნიერ თანამშრომელი, ბიოტექნიკური ლაბორატორიის გამგე (1981 - )
  • ს/გ თბილხორცის მთავარი ტექნოლოგი (1979 - 1981)
  • რუსთავის ხორცკომბინატის საამქროს უფროსი (1978 - 1979)
  • ხორცისა და რძის პროდუქტების საკავშირო სამეცნიერო-კვლევითი ინსტიტუტის ასპირანტი (1973 - 1977)
  • საქართველოს ხორცისა და რძის მრეწველობის სამინისტროს უფროსი ეკონომისტი, ინჟინერ-ტექნოლოგი (1972 - 1973)
  • წყალტუბოს ხორცკომბინატის ტექნოლოგი (1971 - 1972)

კომისია

  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 09-06-1994)
  • arrow
    საგარეო საქმეთა კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 09-06-1994)
  • arrow
    სოფლის მეურნეობის, მიწათსარგებლობის და ეკოლოგიის კომისია - კომისიის წევრი (22-11-1990 - 04-11-1992)