გელა კობერიძე გელა კობერიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 15-10-1952

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 12-01-1993)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: "ქარტია 91"
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

(14-11-1990 - 04-11-1992)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „მრგვალი მაგიდა - თავისუფალი საქართველო“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა

სამუშაო გამოცდილება

  • სამგორის რ-ის სახელმწიფო დაზღვევის ინსპექციის ინსპექტორი, საფინანსო განყოფილების ეკონომისტი, ისნის რ-ნის საფინანსო გან-ის უფროსი ეკონომისტი, გლდანის რ-ნის საფინანსო გან-ის გამგის მოადგილე, თბილისის საფინანსო სამმართველოს უფროსი, კრწანისის რ-ნის საფინანსო გან-ის გამგე, საგადასახადო ინსპექციის უფროსი (1975 - 1990)
  • ონის რ-ის ს. ცხომის კოლმეურნეობის წევრი, საქართველოს მიწათმოწყობის სახელმწიფო საპროექტო ინსტიტუტის ასლის გადამღები (1970 - 1975)

კომისია

  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომისია - კომისიის წევრი (22-11-1990 - 04-11-1992)

სხვა

  • arrow
    ევროპის გაერთიანების კრედიტების ათვისების მდგომარეობის შემსწავლელი ჯგუფი - ჯგუფის წევრი (26-11-1992 - 12-01-1993)