მალხაზ კვანჭილაშვილი მალხაზ კვანჭილაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 31-08-1951

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-01-1994)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: "ქარტია 91"
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

(14-11-1990 - 04-11-1992)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „მრგვალი მაგიდა - თავისუფალი საქართველო“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

კომისია

  • arrow
    სამეგრელოს რეგიონში მიმდინარე პროცესების შემსწავლელი დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (26-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    ხელისუფლებისა და მმართველობის ცენტრალურ და ადგილობრივ ორგანოთა რეფორმების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    საქართველოს რესპუბლიკის ახალი კონსტიტუციის პროექტის მოსამზადებელი კომისია - კომისიის წევრი (22-11-1990 - 04-11-1992)
  • arrow
    ეკონომიკური რეფორმის კომისია - კომისიის წევრი (22-11-1990 - 04-11-1992)
  • arrow
    კანონმდებლობისა და კანონიერების დაცვის კომისია - კომისიის წევრი (22-11-1990 - 04-11-1992)