ანტონ ინგოროყვა ანტონ ინგოროყვა
  • დაბადების თარიღი
  • 08-02-1948

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 10-10-2000)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

(14-11-1990 - 04-11-1992)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს კომუნისტური პარტია
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ვ.ი.ლენინის სახელობის საქართველოს შრომის წითელი დროშის ორდენოსანი პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ჰიდროტექნოლოგია და საინჟინრო გეოლოგია
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • მრეწველობის დაგეგმვა

სამუშაო გამოცდილება

  • გაერთიანებული ქართული ბანკის“ სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარე (1999)
  • „გაერთიანებული ქართული ბანკის“ სამეთვალყურეო საბჭოს წევრი (1998 - 1999)
  • საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის „საბანკო საქმის“ კათედრის გამგე (1995 - )
  • „გაერთიანებული ქართული ბანკის“ გენერალური დირექტორი (1995 - 1998)
  • „ახალი ქართული ბანკის“ ვიცე-პრეზიდენტი (1995)
  • სახელმწიფო კომერციული შემნახველი ბანკის გამგეობის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (1994 - 1995)
  • აგროსამრეწველო ფირმა „სამგორის“ გენერალური დირექტორი (1991 - 1994)
  • საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის ეკონომიკის კათედრის დოცენტი (1990 - 1995)
  • პარტიის თბილისის საქალაქო კომიტეტის მეორე მდივანი (1990)
  • პარტიის თბილისის ოქტომბრის რაიკომის პირველი მდივანი (1988 - 1990)
  • პარტიის თბილისის საქალაქო კომიტეტის ვაჭრობის, საგეგმო და საფინანსო ორგანოების განყოფილების გამგე (1987 - 1988)
  • პარტიის ლენინის რაიკომის მეორე მდივანი (1985 - 1987)
  • პარტიის ოქტომბრის რაიკომის საორგანიზაციო განყოფილების გამგე, რაიკომის მდივანი (1977 - 1985)
  • თბილისის მეტროპოლიტენის პარტიული კომიტეტის მდივანი (1975 - 1977)
  • კომკავშირის ლენინის რაიკომის პირველი მდივანი (1973 - 1975)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის კომკავშირის კომიტეტის მდივანი (1973)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის ჰიდროგეოლოგიის და საინჟინრო გეოლოგიის საპრობლემო ლაბორატორია, უმცროსი მეცნიერ-მუშაკი (1971 - 1973)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 10-10-2000)

კომიტეტი

  • arrow
    ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 10-10-2000)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 10-10-2000)

კომისია

  • arrow
    მრეწველობის, ენერგეტიკის, მშენებლობის, ტრანსპორტის და კავშირგაბმულობის კომისია - კომისიის წევრი (22-11-1990 - 04-11-1992)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი იაპონიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 10-10-2000)