სოზარ სუბარი სოზარ სუბარი
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281149
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-437
  • დაბადების თარიღი
  • 04-11-1964

საქართველოს X მოწვევის პარლამენტი (11-12-2020 )

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველო“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №5 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 07-11-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ბიძინა ივანიშვილი - ქართული ოცნება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

მაჟორიტარი პარლამენტის წევრის ბიურო

.

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ისტორია

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს პრემიერ-მინისტრის მრჩეველი (2018 - 2020)
  • საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან იძულებით გადაადგილებულ პირთა, განსახლებისა და ლტოლვილთა მინისტრი (2013 - 2018)
  • საქართველოს სასჯელაღსრულებისა და პრობაციის მინისტრი (2012 - 2013)
  • გაეროს ადამიანის უფლებათა უმაღლესი კომისრის მრჩეველი (2010 - 2015)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ჟურნალისტიკის ფაკულტეტის ლექტორი (2009 - 2010)
  • საქართველოს სახალხო დამცველი (2004 - 2009)
  • რადიო „თავისუფლების“ კორესპონდენტი (1996 - 2004)
  • გაზეთ „კავკასიონის“ ჟურნალისტი, რედაქტორი (1995 - 2000)
  • სოხუმის კომენდანტურის რადისტი, გამნაღმელი (1993)
  • თბილისის საულიერო აკადემიის ღვთისმეტყველების ფაკულტეტის სტუდენტი (1991 - 1995)
  • თბილისის ივერიის ხატის სახ. ეკლესიის მედავითნე (1991 - 1995)
  • დმანისის რ-ნის ს. ბოსლების საშუალო სკოლის დირექტორი (1989 - 1991)
  • დმანისის სიონის ეკლესიის მედავითნე (1989 - 1991)
  • საქართველოს საპატრირქო, დავით გარეჯის მონასტრისიპოდიაკონი (1988 - 1989)
  • თბილისის სახელმწიფო მუზეუმის უმცროსი მეცნიერ თანამშრომწლი (1987 - 1988)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ისტორიის ფაკულტეტის სტუდენტი (1982 - 1987)
  • ისტორიის, არქეოლოგიისა და ეთნოგრაფიის ინსტიტუტის არქეოლოგიის კვლევის ცენტრის ლაბორანტი (1981 - 1982)

სპეციალური წოდებები

  • წოდების რანგი
  • საშუალო სპეციალური წოდება
  • წოდება
  • იუსტიციის პოლკოვნიკი
  • მინიჭების თარიღი

დამატებითი ინფორმაცია

პოლონეთის ოფიცრის ოქროს ჯვარი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (11-12-2020 )
  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (21-10-2012 - 07-11-2012)

კომიტეტი

  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (11-12-2020 )

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    არაბთა გაერთიანებული საამიროების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (09-06-2021 )
  • arrow
    ავსტრიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    იტალიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ლატვიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ლიეტუვის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    პოლონეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    თურქეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    სომხეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის საპარლამენტო ასამბლეა (PABSEC), სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (05-01-2021 )