ილია მაღალაშვილი ილია მაღალაშვილი
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281696
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-138
  • დაბადების თარიღი
  • 12-09-1970

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • არაბული ენა და ლიტერატურა

სამუშაო გამოცდილება

  • აპარატის უფროსი. თბილისის სამგორის რაიონის გამგეობა (2013 - 2014)
  • აპარატის უფროსი. სახელმწიფო მინისტრის აპარატი ევროპულ და ევროატლანტიკურ სტრუქტურებში ინტეგრაციის საკითხებში (2011 - 2012)
  • მინისტრის მოადგილე.სახელმწიფო მინისტრის აპარატი ევროპულ და ევროატლანტიკურ სტრუქტურებში ინტეგრაციის საკითხებში (2008 - 2011)
  • აპარატის უფროსი. სახელმწიფო მინისტრის აპარატი ევროპულ და ევროატლანტიკურ სტრუქტურებში ინტეგრაციის საკითხებში (2005 - 2008)
  • დეპარტამენტის უფროსი. საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს შესყიდვების დეპარტამენტი (2004)
  • დირექტორი. შპს. „ეტრატი“ (2004)
  • პროგრამისტ ოპერატორი. შპს "ფსიქოპროექტი" (2001 - 2004)
  • აპარატის უფროსის მოვალეობის შემსრულებელი, აპარატის უფროსი. საქართველოს საგადასახადო შემოსავლების სამინისტრო (2000 - 2001)
  • უმცროსი მეცნიერ თანამშრომელი. წერეთლის სახელობის აღმოსავლეთ მცოდნეობის ინსტიტუტი,სემიტოლოგიის განყოფილება (1993 - 1995)
  • ლაბორანტი. წერეთლის სახელობის აღმოსავლეთ მცოდნეობის ინსტიტუტი,სემიტოლოგიის განყოფილება (1993)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (22-04-2011)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის მდივანი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (29-05-1998 - 20-11-1999)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-10-1997 - 29-05-1998)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისათვის ბრძოლებში უგზო-უკვლოდ დაკარგულთა მოკვლევის დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (06-02-1996 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    გერმანია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    ფრაქცია „ევროპული საქართველო - მოძრაობა თავისუფლებისთვის“ აპარატი - ფრაქციის აპარატის თანამშრომელი (01-01-2020 - 11-12-2020)
  • arrow
    ფრაქცია „ევროპული საქართველო - მოძრაობა თავისუფლებისთვის“ აპარატი - ფრაქციის აპარატის თანამშრომელი (01-01-2019 - 01-01-2020)
  • arrow
    ფრაქცია „ევროპული საქართველო - მოძრაობა თავისუფლებისთვის“ აპარატი - ფრაქციის აპარატის თანამშრომელი (01-07-2018 - 01-01-2019)
  • arrow
    ფრაქცია „ევროპული საქართველო - მოძრაობა თავისუფლებისთვის“ აპარატი - ფრაქციის აპარატის თანამშრომელი (01-01-2018 - 01-07-2018)
  • arrow
    პარლამენტის თავმჯდომარის მოადგილის სამდივნოს უფროსი (01-01-2015 - 19-11-2016)