ბექა დავითულიანი ბექა დავითულიანი
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281552
  • ოთახი (თბილისი)
  • A-203
  • დაბადების თარიღი
  • 18-03-1980

საქართველოს X მოწვევის პარლამენტი (11-12-2020 )

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველო“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ისტორია
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის ჟურნალისტიკისა და სამართლის ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის საკრებულოს VI მოწვევის წევრი; ფრაქცია"ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველოს" თავმჯდომარე (2017 - 2020)
  • საქართველოს მთავრობის ადმინისტრაცია - სამმართველოს უფროსი (2015 - 2017)
  • ტელეკომპანია "ჯიდიეს" მთავარი პროდიუსერის მოადგილე (2014 - 2015)
  • საქართველოს მთავრობის კანცელარია - პროექტების დაგეგმვისა და რეფორმების სამსახური - სამმართველოს უფროსი (2014)
  • საქართველოს პარლამენტი - პარლამენტის თავმჯდომარის თანაშემწე (2014 - 2015)
  • საქართველოს მთავრობის კანცელარია - ინტერნეტ რესურსების მართვის სპეციალისტი (2013 - 2014)
  • შსს საზოგადოებასთან ურთიერთობის დეპარტამენტი - ახალი მედიის მართვის სპეციალისტი (2013)
  • შპს „სახელმწიფო უზრუნველყოფა“ - სპეციალისტი (2010 - 2012)
  • შპს „მედიაჰაუსი დეკომი“ იურისტ-კონსულტანტი (2010 - 2012)
  • ჟურნალი „ლიბერალი“ (2010 - 2013)
  • საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს შემოსავლების სამსახურის ინსპექტორ-გამომძიებელი (2004 - 2010)
  • სს „ხიდმშენის“ იურის-კონსულტანტი, მენეჯერი (2002 - 2004)
  • ა/ო „სტუდენტთა საექსპედიციო მოძრაობა“ გამგეობის თავმჯდომარე (1999 - 2004)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (11-12-2020 )

კომიტეტი

  • arrow
    განათლებისა და მეცნიერების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (16-03-2021 )
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-12-2020 )
  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-12-2020 - 16-03-2021)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )

სხვა

  • arrow
    პარლამენტის თავმჯდომარის თანაშემწე (22-09-2014 - 15-09-2015)