მაია ბითაძე მაია ბითაძე
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281145
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-518
  • დაბადების თარიღი
  • 14-05-1977

საქართველოს X მოწვევის პარლამენტი (11-12-2020 )

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველო“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • საერთაშორისო სამართალი
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართლის დოქტორი

სამუშაო გამოცდილება

  • ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტის მერის მოადგილე (2017 - 2020)
  • გაეროს ევროპის ეკონომიკური კომისიის ორპესის კონვენციის ბიუროს თავმჯდომარე (2014 - )
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტის ასოცირებული პროფესორი (2012 - )
  • საქართველოს გარემოს დაცვის სამინისტროს იურიდიული დეპარტამენტის უფროსი, მინისტრის მოადგილე (2011 - 2017)
  • გ. რობაქიძის უნივერსიტეტის პედაგოგი (2011)
  • კავკასიის უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორი (2007 - 2018)
  • OSCE ორპესის ცენტრის იურისტი (2006 - 2011)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ასისტენტი პროფესორი, ასოცირებული პროფესორი (2005 - 2015)
  • FAO პროექტის იურისტი (2004 - 2005)
  • UNDP პროექტის იურისტი (2004 - 2005)
  • GEF პროექტის იურისტი (2003 - 2005)
  • WB პროექტის იურისტი (2001 - 2003)
  • საქართველოს გარემოსა და ბუნებრივი რესურსების დაცვის სამინისტროს იურიდიული სამმართველოს სპეციალისტი (1998 - 2001)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • სამართლის დოქტორი

კვალიფიკაციის ასამაღლებელი კურსები

  • საკანონმდებლო პროცედურები (საქართველოს პარლამენტი, UNDP - ის პროგრამა) (01-09-2004)
  • Teaching Law, Human Rights and Ethics (Public Interest Law Institute (PILI), Budapest, Hungary) (11-07-2008)
  • Introduction to European Union Law (EUSP Georgia, EU Support to the Reform of the Parliament of Georgia) (01-07-2007)
  • Uses and Protection of the Sea - Legal, Economic and Natural Science Perspectives (Hamburg, International Foundation for the Law of the Sea) (24-08-2007)
  • ევროპასთან ინტეგრაციული პროცესები (საქართველოს პარლამენტი, UNDP - ის პროგრამა) (01-04-2005)
  • ადამიანის უფლებათა ევროპული კონვენციის შესახებ (საქ.მეცნიერებათა აკადემიის სახელმწიფოსა და სამართლის ინსტიტუტი, ევროსაბჭოს საინფ. ბიურო) (18-01-2004)
  • სასწავლო კურსი სანოტარო სამართალში (საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს სასწავლო ცენტრი) (26-12-2004)
  • კომპიუტერული სწავლების კურსი (სააქციო საზოგადოება "კომპასი") (01-01-2004)
  • Inventory Training in Preparation of the POPs National Implementation Plan under the Stockholm Convention (საქართველოს გარემოს დაცვის სამინისტრო, UNDP-ის პროექტი) (22-05-2004)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (11-12-2020 )

კომიტეტი

  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (11-12-2020 )

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ავსტრიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ესპანეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    შვედეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ევროკავშირი-საქართველოს საპარლამენტო ასოცირების კომიტეტი (EU-GEORGIA PAC), ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (09-06-2021 )
  • arrow
    ევრონესტის საპარლამენტო ასამბლეა (EURONEST PA), ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (09-06-2021 )
  • arrow
    ევრონესტის საპარლამენტო ასამბლეა (EURONEST PA), სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (05-01-2021 - 09-06-2021)

საპარლამენტო საბჭო

  • arrow
    გენდერული თანასწორობის მუდმივმოქმედი საპარლამენტო საბჭო - საბჭოს წევრი (27-01-2021 )

სხვა

  • arrow
    საჯარო სამართლის იურიდიული პირის − საქართველოს პარლამენტის კვლევითი ცენტრის სამეთვალყურეო საბჭო - საბჭოს წევრი (11-02-2021 )
  • arrow
    კომისიის წევრი (11-12-2020 - 11-12-2020)
  • arrow
    მთავარი სპეციალისტი (01-03-2007 - 24-10-2011)
  • arrow
    წამყვანი სპეციალისტი (02-06-2003 - 01-03-2007)
  • arrow
    წამყვანი სპეციალისტი (02-11-2001 - 02-06-2003)