თეიმურაზ კოპალეიშვილი თეიმურაზ კოპალეიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 29-08-1943

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (18-05-1993 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №5 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამრეწველო საქონლის საქონელმცოდნეობა და ვაჭრობის ორგანიზაცია

სამუშაო გამოცდილება

  • საქ.პარლამენტის საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტის აპარატის უფროსი (2005 - 2008)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ტექნიკის მეცნიერებათა კანდიდატი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    თანხმობა - ფრაქციის წევრი (15-09-1993 - 25-11-1995)

კომიტეტი

  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (27-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 27-12-1995)

კომისია

  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (10-05-1994 - 25-11-1995)
  • arrow
    სამანდატო,დეპუტატის ეთიკისა და პრივილეგიების კომისია - კომისიის წევრი (19-04-1994 - 25-11-1995)
  • arrow
    საქართველოს ეროვნული ბანკის კრედიტების გაცემის მიზანშეწონილობის შემსწავლელი პარლამენტის საგამომძიებლო კომისია - კომისიის წევრი (10-06-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    ეკონომიკურ საკითხთა კომისია - კომისიის წევრი (20-05-1993 - 25-11-1995)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ესპანეთი, პორტუგალია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტის აპარატი - შტატგარეშე მოსამსახურე (12-04-2013 - 12-07-2013)
  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის 2006 წლის საქმიანობის შემმოწმებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისიის აპარატი - კომისიის აპარატის თანამშრომელი (01-12-2006 - 01-06-2007)
  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის საქმიანობის შემსწავლელი დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (28-05-1999 - 20-11-1999)
  • arrow
    ბიუჯეტის ფორმირების ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (27-12-1995 - 20-11-1999)