Pnteleimoni Giorgadze Pnteleimoni Giorgadze
  • Date of birth
  • 17-08-1925

(04-11-1992 - 10-06-1993)

  • Member of the Parliament
  • Election form: by Party List

Education

  • Educational institutions
  • Speciality
  • Educational institutions
  • Speciality
  • Educational institutions
  • Speciality

Working experience

  • (1990 - 1992)
  • (1987 - 1990)
  • (1985 - 1987)
  • (1982 - 1985)
  • (1979 - 1982)
  • (1976 - 1979)
  • (1973 - 1976)
  • (1969 - 1973)

Commission

  • arrow
    Member of the Commission (19-11-1992 - 12-01-1993)