Eldari Mamistvalishvili Eldari Mamistvalishvili
  • Date of birth
  • 27-07-1939

4th Term of the Parliament of Georgia (23-06-1998 - 20-11-1999)

  • Member of the Parliament
  • Election block: Union of Citizens of Georgia
  • Election form: by Party List

Education

  • Educational institutions
  • Speciality

Working experience

  • (1990 - )
  • (1986)
  • (1986 - 1990)
  • (1983 - 1986)
  • (1976 - 1983)
  • (1973 - 1976)
  • (1972 - 1973)
  • (1972)
  • (1967 - 1970)
  • (1964 - 1967)
  • (1963 - 1964)

Academic Degree

  • Academic Degree

Committee

  • arrow
    Member of the Committee (15-09-1998 - 20-11-1999)