Paata Bakuradze Paata Bakuradze
  • Date of birth
  • 07-10-1960

4th Term of the Parliament of Georgia (19-03-1999 - 20-11-1999)

  • Member of the Parliament
  • Election block: NDP
  • Election form: by Party List

Education

  • Educational institutions
  • Speciality

Working experience

  • (1994 - )
  • (1992 - 1994)
  • (1989 - 1992)
  • (1988 - 1991)
  • (1982 - 1988)
  • (1982)
  • (1979 - 1981)
  • (1977 - 1979)

Committee

  • arrow
    Member of the Committee (14-05-1999 - 20-11-1999)