Vladimer AsaTiani Vladimer AsaTiani
  • Date of birth
  • 15-11-1950

(25-01-1994 - 25-11-1995)

  • Member of the Parliament
  • Election form: by Majority
  • Majoritarian Constituency №59

Education

  • Educational institutions
  • Speciality

Working experience

  • (1992 - )
  • (1992)
  • (1990 - )
  • (1985 - 1990)
  • (1984 - 1985)
  • (1982 - 1984)
  • (1976 - 1982)
  • (1975 - 1976)
  • (1972 - 1975)
  • (1967 - 1972)

Academic Degree

  • Academic Degree

other

  • arrow
    Member of the Commission (20-09-1994 - 25-11-1995)