Tengiz Sigua Tengiz Sigua
  • Date of birth
  • 09-11-1934

(04-11-1992 - 08-11-1992)

  • Member of the Parliament
  • Election form: by Majority
  • Marneuli

Education

  • Educational institutions
  • Speciality

Working experience

  • (1992 - )
  • (1990 - 1991)
  • (1989 - 1990)
  • (1980 - 1989)
  • (1973 - 1980)
  • (1967 - 1973)
  • (1965 - 1967)
  • (1963 - 1965)
  • (1962 - 1963)
  • (1962 - 1963)
  • (1959 - 1962)
  • (1958 - 1959)
  • (1957 - 1958)

Academic Degree

  • Academic Degree

Commission

  • arrow
    Member of the Commission (23-03-1993 - 25-11-1995)